Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do aktualnej edycji Turnieju Muzyków Prawdziwych.

III Turniej Muzyków Prawdziwych rozegra się 31 sierpnia - 3 września 2017 w Filharmonii w Szczecinie.


Oj, grajcie muzykanty,
nie żałujcie smyka,
a nigdy nie zaginie
ludowa muzyka.

Oj, na skrzypeczkach zagram,
zagram na harmonii.
Oj, i zaśpiewam sobie
w białej Filharmonii.

Oj, dzisiaj ja nie wyczeszę
konikowi grzywy,
oj, bo będę ja na Turnieju
Muzyków Prawdziwych.

jak zaśpiewam, zatańcze i zagram w Szczecinie
to ludowa muzyka nigdy nie zaginie!

 

Witamy na stronie Turnieju Muzyków Prawdziwych

dodane: 06.09.2017

Dziękujemy i Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym po raz trzeci w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie odbyło się wielkie święto muzyki tradycyjnej. Dziękujemy solistom i zespołom, uczestnikom III Turnieju Muzyków Prawdziwych, jurorom i publiczności.  Dziękujemy za wsparcie partnerom, którymi byli: Instytut Muzyki i Tańca, Teatr Kana, Instytut im. Oskara Kolberga, Muzyka Odnaleziona, Fundacja Muzyka Zakorzeniona, Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk. Dziękujemy patronom medialnym: Dwójka Program 2 Polskiego Radia, Pismo Folkowe, kulturaludowa.pl, etnosystem.pl, GS24.pl, naszemiasto.pl. Projekt III Turniej Muzyków Prawdziwych w Filharmonii w Szczecinie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Gratulujemy laureatom i zdobywcom wyróżnień!

czytaj więcej
dodane: 02.09.2017

Turniej Tańca i Dom Tańca

Od rana zapraszamy  na przesłuchania zespołów, kapel i solistów. O 17 odbędzie się Turniej Tańca, na którym zatańczą pary taneczne z różnych regionów. O 20.00 zapraszamy do wspólnej zabawy w holu Filharmonii. Dom tańca otworzy Kapela Brodów. Po ogłoszeniu wyników Turnieju zabawa taneczna będzie kontynuowana w Kanie. 

czytaj więcej
dodane: 31.08.2017

Przesłuchania solistów i zespołów

W piątek i w sobotę soliści wokaliści, soliści instrumentaliści, zespoły instrumentalne i wokalno-instrumentalne oraz zespoły śpiewacze wystąpią w sali kameralnej Filharmonii w Szczecinie. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem przesłuchań. Kolejność występów w danych blokach godzinowych będzie losowana, podobnie jak, wzbudzające wiele emocji, wątki tematyczne. 

czytaj więcej
dodane: 24.08.2017

Oj, grajcie muzykanty, nie żałujcie smyka

Muzyków grających muzykę ludową i wykonawców, którzy są nią zainteresowani i chcą czerpać z niej inspiracje zapraszamy na warsztaty muzyki tradycyjnej, które poprowadzi Kapela Brodów. 

czytaj więcej

Poprzednie wieści